Kaplica w Jabłonowie

OPIS

Miejsce to znalazłem podczas jednej z moich samotnych wycieczek. Czasami chcę się zgubić i tutaj wyszło perfekcyjnie. Od tamtej pory chętnie wracam w to miejsce. Kaplica to świetne miejsce, żeby pobyć sam ze sobą i swoimi myślami. Polecam podjechać posiedzieć, pomyśleć – albo poNIEmyśleć właśnie – pobyć…

A w internecie o tym miejscu piszą międzyinnymi tak:

Kaplica znajduje się na lewym brzegu potoku Jabłonów, przy kamienistej polnej drodze łączącej Przyborów z Krzyżówkami. Zbudowana jest z ciosów piaskowca, okryta blachą falistą. Składa się z: prezbiterium, nawy oraz zakrystii. Nad nawą znajduje się wieżyczka z dzwonem wykonanym z łuski po bombie lotniczej. Przy wejściu znajduje się wykuta w kamieniu kropielnica, a nad nią wisi krzyż z drewnianą rzeźbą Chrystusa Ukrzyżowanego. Wnętrze: w głównym ołtarzu znajduje się obraz witrażowy Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, pod nim niewielki wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej.
Tuż za prezbiterium znajduje się obmurowane źródełko. Według mieszkańców Przyborowa, woda z owego źródełka posiada właściwości lecznicze i uzdrawiające.

ADRES

Przyborów,
34-340 Jeleśnia

INFORMACJE DODATKOWE

W każda ostatnia niedzielę maja odbywa się tu odpust