Muzeum Browaru Żywiec

OPIS

Smutek, żal, pustka – ale nie byłem 🙁 Serio, nie byłem w muzeum bo „zawsze coś”. Więc aby nie ściemniać, posłużę się opisem ukradzionym z innej strony, wybaczcie.

Muzeum mieści się w dawnych, wykutych w litej skale, piwnicach leżakowych, czyli najniższym poziomie Browaru w Żywcu. W 18 salach o łącznej powierzchni 1,6 tys. m2 zgromadzono unikalne eksponaty obrazujące wieloletnią historię, zarówno browarnictwa, jak też samego Browaru w Żywcu.

Zwiedzanie Muzeum rozpoczyna się od sali Trzech Żywiołów, gdzie prezentowane są surowce potrzebne do produkcji piwa.Kolejne pomieszczenia zawierają eksponaty obrazujące sposób wytwarzania piwa na przestrzeni dziesiątków lat. Aby oddać klimat epoki, w muzeum zrekonstruowano XIX – wieczną uliczkę i galicyjską karczmę.

Części ekspozycji przedstawia historię Browaru w latach międzywojennych, w okresie II wojny światowej i w siermiężnych czasach socjalizmu, aż po dzień dzisiejszy…
Ekspozycja jest multimedialna- całość zwiedzania wzbogacona idealnie wkomponowanymi płaskimi monitorami, narracją oraz efektami dźwiękowymi sprawia że zaczynamy czuć jakby historia nas otaczała.

Zwiedzanie muzeum wraz z degustacją trwa około 1,5 godziny natomiast zwiedzanie muzeum i browaru trwa około 2,5 godziny, dostarczy Państwu wrażeń ale rónież pewnej ilości wiedzy podanej w bardzo „lekki” i ciekawy sposób.

Polecam też przejrzeć ich stronę internetową, bo: „kawał dobrej strony”.

ADRES

ul. Browarna 88,
34-300 Żywiec

INFORMACJE DODATKOWE

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli.
W godzinach od 10:00 do 18:00.
Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 17:00.